Догляд за кроликами – це легко!


Правильний догляд за кроликами – запорука міцного здоров'я і хорошого самопочуття цього ніжного створення. Крім того, саме ці чинники впливають на зовнішній вигляд і життєрадісність вихованця.

Догляд за кроликом. Харчування

Украй не рекомендується годувати кроликів запліснявілими продуктами і старим сеном, неякісним кормом. Причиною нетравлення часто є зараженість корму шкідниками, непідходящої або зіпсованої їжі, вірусні інфекції, несвоєчасне введення в дієту овочів і фруктів. Важливо не допускати тривалого розладу шлунку у звірятка, оскільки це може обернутися летальним результатом.

Харчування для кролика

Вода, вітаміни, мінерали для звірятка

Вода для домашнього кролика може бути звичайною з крану, відстояною або фільтрованою, але ні в якому разі не кип'яченою або мінеральною, оскільки в них міститься неприпустима для кролика кількість кисню, кальцію і мінералів.

З особливою обережністю варто підходити до вибору вітамінів і стежити за тим, щоб не було передозування вітамінами. Корисний мінеральний камінь, який можна придбати в зоомагазині.

Підстилка

Підстилка не має бути вологою або забрудненою, інакше це загрожує виникненням шлункових захворювань. Украй не рекомендується довго тримати кроликів на підлозі, оскільки внаслідок цього може з'явитися намин лап або пододерматит.

Найоптимальніше рішення в якості підстилки – рушник або килимок, як для маленьких дамських собачок чи кішок. Відносна вологість в клітині повинна складати 50-70%, температура 10-20 С. Треба стежити, щоб не було протягів і перегрівання.

Догляд за кроликом

 

Кастрація і стерилізація

Кастрація і стерилізація – необхідні заходи для запобігання ризику захворювань сечостатевої системи кроликів. Вчасно проведена процедура дозволяє уникнути не лише багатьох хвороб, але і стресу, якщо хазяїн не планує розведення тварин. У цьому ця міра не відрізняється від догляду за кішкою у міській квартирі.

Стреси

Причиною для стресу у кроликів можуть бути також зміни режиму і раціону харчування, тривала відсутність води і корму, контроль людини над гніздами з дитинчатами і так далі

Стрес може привести до підвищення температури, втрати дихання, і, як наслідок, – до смерті. Тому поряд з кроликами не можна підвищувати голос і робити різкі рухи, підходити занадто близько до клітини і часто спостерігати за тваринами.

Прогулянка

Вигул кролика дозволяється під наглядом і бажаний по квартирі. При цьому не можна допускати їх до дротів, запобігати спробам гризти меблі і килими, а двері балкона мають бути замкнуті.

Догляд за кроликами

Таким чином, доглядати за кроликами нескладно, головне – дотримуватися трьох правила:

  • Завжди надавати улюбленцеві достатню кількість їжі і води;
  • Тримати в чистоті клітку і саму тварину;
  • Стежити за здоров'ям звірятка.
03.02.13


Залишити новий коментар

  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування