Каланхое в медицині


Каланхое - це рослина, яку можна вирощувати вдома. У нього привабливий зовнішній вигляд. І багато хто знає, що ця рослина дуже корисна. Як каланхоє допоможе здоровью?

Яке каланхое корисне?

У магазині можна зустріти різні види цієї квітки. Як розібратися і вибрати той самий, лікувальний сорт?

У медицині використовують каланхое Дегремона. Не дивлячись на те, що квітка приїхала до нас з Африки, він не вимагає складного догляду. Його можна упізнати по м'ясистому листю. У них характерна форма - узкояйцевидна або довгасто-ланцетна. Іноді вони за формою нагадують пику крокодила. Листочки можуть бути довгими. Також корисне каланхое пір'ясте. Його хвалять за здатність швидко розмножуватися.

Як лікує каланхое?

У цієї рослини багато корисних властивостей, воно не лише декоративне. Пам'ятаючи про секрети народної медицини, можна було б справедливо поставити питання: яка частина потрібна для лікування?

Треба сказати, що рослину для лікування освоїли квітникарі-аматори, а не медики. Вони стали використовувати верхню частину рослини. Потім з соку рослини стали створювати ліки - мазі і соки. Народна медицина все одно встигла зайняти свою нішу серед любителів каланхое. В основному для лікування використовують сік.

Що лікує каланхое?

Дуже давно люди зрозуміли, що ця рослина здатна допомогти загоїти рани, побороти бактерії та ін. Наприклад, при захворюваннях слизової оболонки носа потрібний сік з листочків. Його отримати просто, а лікувальні властивості чудові. Ще сік можна використовувати як засіб від хронічного тонзиліту. В цьому випадку потрібний електрофорез соком, його призначають, а придбати ліки можна в аптеці.

Коли болить вухо, допоможе компрес тампонами з цими же складовими. Для лікування потрібний сік, який розбавлений водою в співвідношенні 1:5, закапують регулярно, по 2 краплі, кілька разів в день.

За допомогою соку, нічим не розбавленого, лікують запалення ока. А найпоширеніший вид допомоги - це лікування ран, опіків, виразок та ін.

На закінчення залишається повідомити про невелику особливість. У магазинах найчастіше зустрічаються декоративні рослини, які не підійдуть для лікування. Щоб переконатися в дивних властивостях рослини, треба шукати лікувальні різновиди.

Також краще не використовувати для вирощування різні хімікати або гормональні добрива. Це вплине на склад листочків.

20.06.12


Залишити новий коментар

  • Інтернет адреси і адреси електронної пошти автоматично перетворюються у лінки.
  • Рядки і параграфи переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування